Dokumenty do kredytu konsolidacyjnego

W bardzo wielu różnych sytuacjach konsolidacja wszystkich zobowiązań kredytowych danej osoby jest praktycznie jedynym sensownym rozwiązaniem jej problemów finansowych.

Właśnie z tego powodu najróżniejsze kredyty konsolidacyjne są w dzisiejszych czasach tak ważnymi dla wielu z nas usługami, o których zawsze warto jest wiedzieć jak najwięcej ? skorzystanie z nich da nam pewność, że spłata naszych długów będzie odbywała się w o wiele wygodniejszy sposób oraz na znacznie przystępniejszych warunkach.

Skorzystanie z takich kredytów jest obecnie bardzo łatwe, choć oczywiście wymaga to załatwienia przynajmniej kilku podstawowych formalności.

Przede wszystkim musimy powiedzieć, jakie dokumenty do konsolidacji kredytów są tutaj najważniejsze. Do najważniejszych z nich należą oczywiście dokumenty potwierdzające naszą tożsamość; w wielu bankach wymagane są przynajmniej dwa z nich, zaś w przypadku mężczyzn w wieku poborowym potrzebna jest także książeczka wojskowa.

Następnie będziemy musieli przedstawić wszystkie zaświadczenia oraz dokumenty związane z naszą obecną sytuacją finansową ? od tych potwierdzających zaciągnięte już zobowiązania kredytowe aż po takie, w których potwierdzone jest źródło naszych stałych dochodów.

Potwierdzenie dochodów nie zawsze jednak jest wymagane. Na przykład Alior Bank oferuje kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń.

Na samym końcu bank najczęściej będzie wymagał również dokumentów związanych z posiadanymi przez nas nieruchomościami, bowiem w wielu przypadkach może się okazać, że konieczne będzie obciążenie takim kredytem naszej hipoteki. Możliwa jest oczywiście negocjacja tego warunku i docelowo uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez hipoteki.

Dokumenty do konsolidacji kredytów nie są na szczęście zbyt liczne, zatem stosunkowo szybkie ich skompletowanie nie powinno nam sprawić żadnych większych problemów. Niemniej jednak warto jest dowiedzieć się na ich temat możliwie jak najwięcej, aby w razie potrzeby móc szybko się tym zająć i dowiedzieć się, czy taki kredyt w ogóle zostanie nam udzielony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
1 Komentarze
Jun 21, 2012
15:06
#1 Piotr :

Z tego co wiem to książeczka wojskowa już nie jest wymagana, to chyba jakiś stary artykuł…

Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»