Pay-By-Link, czyli jak założyć konto internetowe bez wizyty kuriera w domu?

Banki od dłuższego czasu sukcesywnie skracają czas, który jest potrzebny klientowi do założenia konta internetowego (właściwie konta bankowego, bo 99% rachunków w Polsce ma już opcję dostępu przez internet).

Początkowo rewolucją było skrócenie tego czasu do 5 dni. Wtedy właśnie banki wprowadziły darmową przesyłkę kurierską i umożliwiły założenie konta bez wizyty w oddziale banku. Potem kurier tego samego dnia otrzymywał dokumenty i czas skracał się do 72 godzin.

Rewolucja rozpoczęła się z połową ubiegłego roku, gdy banki wprowadziły możliwość weryfikacji danych osobowych poprzez dokonanie testowego przelewu z innego konta tego samego klienta.

Jak działało i działa potwierdzenie tożsamości przelewem?

przelew natychmiastowy bez kurieraJako, że zakładając dowolne konto w przeszłości potwierdziliśmy już naszą tożsamość, teraz wystarczy przelew na określoną kwotę (który bank oczywiście zwróci- najczęściej 1 zł) by nowy bank wiedział, że to właśnie my wnioskujemy o nowy rachunek.

Podczas zakładania nowego konta wybieramy jako sposób potwierdzenia “przelew weryfikacyjny” i klikamy logo banku w którym mamy stare konto. System przenosi nas na stronę banku i dokonujemy przelewu. Jak tylko dotrze on do nowego banku, konto jest w pełni aktywne i z banku wysyłana jest karta debetowa do naszego konta.

Zatem o co chodzi w Pay-By-Link i dlaczego jest lepsze od zwykłego potwierdzenia przelewem?

Bez kuriera, w pełni online w 5 minut.

Konto bez kuriera w 5 minut to hasło Alior Synca, o którym pisałem w tym artykule. Sync jako pierwszy przy współpracy z BLUE Media (firmą odpowiedzialną między innymi za doładowania telefonów online) wprowadził natychmiastową weryfikację tożsamości przelewem.

Tak samo jak przy potwierdzeniu zwykłym przelewem, klient wybiera weryfikację za pomocą przelewu natychmiastowego, przechodzi na stronę swojego banku a system BlueMedia pomija sesję Elixir.

Pominięcie sesji elixir skraca czas przelewu do maksymalnie 5 minut. Klient może zatem tego samego dnia po kilku minutach od rozpoczęcia wypełniania wniosku o konto (warto skorzystać z porównywarki).

Ciekaw jestem statystyk korzystania z tej formy otwierania konta internetowego. Sam już dwukrotnie skorzystałem z tej opcji i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem.

Poniżej lista rachunków umożliwiających otwarcie konta przez internet bez kuriera w trybie natychmiastowym:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»