KONTO OSZCZĘDZAJĄCE w Polbank EFG – więcej niż 6,8% w skali roku?

Jakie konto oszczędzające?

Dziś przedstawiamy Wam najnowszy produkt Polbank-u EFG, czyli konto oszczędzające z dzienną kapitalizacją odsetek.

Według naszych specjalistów jest to najlepsze w chwili obecnej konto oszczędzające na polskim rynku.

Jest to niezwykle ciekawy typ konta, dla osób pragnących lokować swój kapitał na wysoko-oprocentowanym koncie i mieć stały dostęp do swoich środków finansowych.

Obecnie trudno znaleźć na naszym rynku więcej kont oszczędzających z podobnymi warunkami zawarcia umowy.

Czym jest konto oszczędzające?

Konto oszczędzające to taki typ osobistego konta bankowego (zwanego rachunkiem ROR), które daje możliwość sporego zwrotu z inwestycji (zysku). Efekt ten jest realizowany głównie poprzez dzienną kapitalizację odsetek. W takim wypadku konto oszczędzające może zarobić znacznie więcej niż wyżej oprocentowana lokata.

Lokata oprocentowana na 6,8% z miesięczną kapitalizacją odsetek zarobi mniej niż konto oszczędzające oprocentowane na 5,5%.

Czym jest dzienna kapitalizacja na koncie oszczędzającym?

Załóżmy, że na konto oszczędzające wpłacamy określoną sumę pieniędzy. Na zwykłej lokacie lub koncie osobistym, odsetki uzyskane od danej sumy zostaną dopisane do salda lokaty po miesiącu (lub w innym terminie określonym w umowie).

Dzienna kapitalizacja odsetek gwarantuje nam codzienne dopisywanie zysku z lokaty (zarobionych przez lokatę pieniędzy) do salda konta oszczędzającego. W wyniku tego, konto oszczędzające każdego dnia powiększa się i odsetki naliczane są od coraz to większej kwoty.

W przypadku normalnego konta czy lokaty, dopiero po miesiącu (i tak co miesiąc) byłyby naliczane odsetki od wyższej kwoty.

Ile można zyskać na koncie oszczędzającym?

Jak zawsze, ważna jest kwota, jaką zainwestujemy. Czasem mamy nawet możliwość negocjacji odsetek z bankiem. Jednak dla kwot do 100 tysięcy złotych musimy zadowolić się oprocentowaniem nominalnym.

Załóżmy, że inwestujemy 5 tysięcy złotych. Na tradycyjnej lokacie oprocentowanej na 6,8%, po pół roku zarobimy 138 złotych i 48 groszy. Natomiast konto oszczędzające w Polbanku zarobi 139 złotych i 75 groszy. Różnica może wydawać się niewielka, ale jednak…

Bardzo łatwo skusić się na lokatę, oprocentowaną dosyć wysoko. Pamiętajmy jednak, że konto oszczędzające daje nam możliwość swobodnego dysponowania środkami. Nie istnieje też ograniczenie w ilości prowadzonych kont.

Wiadomym jest, ze inwestując przez dłuższy okres (zakładając kolejne konta oszczędzające), zysk będzie znacznie większy.

Konto oszczędzające- podstawowe zasady

Ciekawa oferta Polbanku nie ma na szczęście żadnych restrykcyjnych zasad, które uniemożliwiałyby każdemu z nas uzyskanie wysokich zarobków z konta.
Wystarczy zgłosić się do banku (najlepiej poprzez formularz kontaktowy poniżej) a pracownik banku oddzwoni do Was bezzwłocznie. Od momentu wpłaty pieniędzy na konto, zaczynają one zarabiać.

Ile kosztuje utrzymanie konta oszczędzającego?

Praktycznie nic. Konto oszczędzające w Polbanku podpięte jest do zupełnie darmowego konta gotówkowego z którego dodatkowo możemy w dowolny sposób, bezpłatnie korzystać.

Mamy zatem dodatkowe, darmowe konto internetowe do codziennych przelewów, wpłat i wypłat. Nie musimy oczywiście z niego korzystać, pozostając przy naszym starym rachunku bankowym.

Opłaty za konto oszczędzające wyglądają następująco:

0 zł opłata miesięczna za prowadzenie Konta Mocno Oszczędzającego;
0 zł opłata za wszystkie przelewy wewnętrzne z Konta Mocno Oszczędzającego;
0 zł pierwsza wypłata w miesiącu środków z Konta Mocno Oszczędzającego w placówce Polbanku
0 zł przelewy zewnętrzne realizowane poprzez Bankowość Internetową Polbanku z darmowego konta gotówkowego, które jest prowadzone równolegle kontem oszczędzającym.

Na koncie oszczędzającym ulokujesz swoje oszczędności, a przy pomocy Rachunku Gotówkowego będziesz wykonywać codzienne transakcje.

Dzięki temu po bezpłatnym przelaniu środków z Konta Mocno Oszczędzającego na swój Rachunek Gotówkowy w Polbanku możesz dokonywać z tego konta wszystkich przelewów zewnętrznych przy pomocy Bankowości Internetowej Polbank 24 bez ponoszenia kosztów.

Dlaczego konto oszczędzające?

To proste. Konto oszczędzające w Polbanku spełnia wszelkie podstawowe oczekiwania klientów.

Przede wszystkim obsługa konta jest zupełnie darmowa.

Odsetki na koncie oszczędzającym naliczane są codziennie, dzięki czemu zarobiona kwota jest większa niż na wyżej oprocentowanych lokatach.

Możemy otworzyć dowolną ilość kont oszczędzających i na każdym z nich ulokować od 2 do 15 tysięcy złotych i przeznaczać pieniądze na dowolne cele (samochód, wakacje, remont).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
2 Komentarze
Sep 30, 2010
13:01
#1 Czesław :

Przeczytałem informacje dot. konta oszczędzającego i korzyści jakie ono daje w związku z codziennym naliczaniem odsetek. To jest dla mnie zrozumiałe – korzystam z tej formy oszczędzania. Jednakże chyba błędnie używana jest nazwa “konto oszczędzające”, zamiast “konto mocno oszczędzające”, bo tylko na tym koncie, a nie na koncie oszczędzającym odsetki naliczane są codziennie. Czy się mylę? Mam zarówno konto oszczędzające, na którym oprocentowanie wynosi 4% oraz konto mocno oszczędzające z oprocentowaniem 5% (bez podatku Belki).
Czy zamienne używanie tych dwóch nazw to nie pomyłka?

Trackbacks to this post. Thanks for the linkage.
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»