Kredyt dla zadłużonych? Najpierw postaraj się o konsolidację!

Kredyty dla osób zadłużonych to niezwykle dochodowy biznes, nie tylko dla banków, lecz głównie dla instytucji parabankowych. Zanim skusi nas oferta “szybkiego i wygodnego” kredytu dla zadłużonych, wykorzystajmy wszystkie możliwości realnej poprawy naszych finansów.

Kredyt dla zadłużonych bardziej niebezpieczny od wszystkich naszych długów?

Najczęstszym warunkiem udzielenia kredytu bez zobowiązań, sprawdzania wysokości dochodów, czy historii kredytowej w BIK jest po prostu wysokie rzeczywiste oprocentowanie kredytu. To wysoka cena za wygodę, jaką sobie fundujemy.

Okazuje się bowiem, że kredyt dla osób już zadłużonych zamiast polepszać- pogarsza tylko ich sytuację. Jakim bowiem sposobem, rozwiązaniem problemów z długami, może być zaciągnięcie kolejnego, drogiego w utrzymaniu długu?

Mimo tej oczywistej tezy, wielu polaków każdego dnia pogłębia swoje zadłużenie, próbując spłacić jeden kredyt- drugim, droższym kredytem.

Jak oprocentowane są kredyty dla zadłużonych?

oprocentowanie kredytu konsolidacyjnegoKredyty dla osób zadłużonych najczęściej należą do najdroższych na rynku. Z racji wspomnianego braku kontroli kredytobiorcy w BIK, banki i instytucje pozabankowe muszą w jakiś sposób zabezpieczać swoje ryzyko. Najczęściej zabezpieczają je wysokimi kosztami swoich produktów.

W takim wypadku, nawet jeśli pewien odsetek kredytobiorców pożyczki nie spłaci, bank i tak zyska na transakcji.

Rzeczywiste roczne oprocentowanie kredytów dla zadłużonych sięga nawet 35%, co powinno skutecznie odstraszyć osoby już tonące w długach.

Alternatywa dla kredytu dla zadłużonych

Alternatyw dla drogich kredytów dla osób zadłużonych jest co najmniej kilka. Warto jednak szczególnie zwrócić uwagę na jedną z nich, czyli kredyt konsolidacyjny. Może on nie tylko obniżyć miesięczne raty wszystkich naszych zobowiązań (w niektórych wypadkach nawet rat za rachunki), ale także uwolnić dla nas trochę gotówki, którą będziemy mogli wykorzystać w dowolnym celu.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych- jak wziąć?

Aby móc ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, powinniśmy zebrać wszystkie dokumenty świadczące o zaciągniętych już kredytach, czyli:

  • umowy kredytowe, podpisane z innymi bankami
  • ew. harmonogramy spłat rat kredytowych
  • umowy kart kredytowych, które chcemy skonsolidować

Dodatkowo będziemy potrzebowali umowy op pracę oraz podobnych dokumentów ze strony współmałżonka, jeśli jesteśmy w związku małżeńskim.

Dobra wiadomość jest taka, że wniosek o przyznanie kredytu możemy wysłać online (formularze poniżej), a dokumenty dosłać pocztą e-mail. Dopiero po zaakceptowaniu naszego wniosku zostaniemy poproszeni do oddziału w celu udostępnienia oryginałów i podpisania umowy kredytowej.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny?

Koszt kredytu konsolidacyjnego jest na szczęście znacznie niższy, niż popularnych kredytów zadłużeniowych. Oprocentowanie w przypadku konsolidacji waha się w okolicach 20%, jednak warto negocjować te wielkości bezpośrednio z bankiem.

Pamiętajmy, że na lepsze warunki udzielenia kredytu mogą liczyć osoby o wyższych zarobkach i te, które historię spłat poprzednich kredytów mają bez skazy.

Oto pełna lista kredytów konsolidacyjnych wraz z warunkami ich udzielenia:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»