Kredyt gotówkowy- gdzie najtaniej? Placówka, internet, a może doradca?

Trzy najpopularniejsze kanały, za pośrednictwem których Polacy zaciągają kredyty gotówkowe to: placówka banku, internet (kalkulatory kredytowe, porównywarki, portale finansowe, blogi finansowe) oraz doradcy kredytowi.

Sprawdzamy, gdzie najtaniej dostaniemy ten sam kredyt gotówkowy i czy rzeczywiście rata tego samego kredytu, wzięta za pośrednictwem różnych kanałów bankowości może być różna.

Kredyt przez internet- kalkulatory i porównywarki

Nie jest tajemnicą, że kredyt gotówkowy zaciągnąć najłatwiej jest za pośrednictwem internetu. Oszczędzamy nie tylko swój czas, ale teoretycznie powinniśmy też zaoszczędzić trochę czasu pracownikom banku. Jeśłi zatem oszczędzamy czas banku, powinniśmy otrzymać lepsze warunki kredytowania, niż osoba, która po ten sam kredyt wnioskuje w placówce bankowej.

Kalkulatory kredytowe od lat uważane są za najtańszy sposób na wzięcie kredytu gotówkowego i najchętniej wybierane są przez osoby młode. Okazuje się jednak, że warunki udzielania kredytów online niczym nie różnią się od ofert dostępnych w placówkach. Placówka bankowa może mieć jeszcze jedną przewagę nad kalkulatorem kredytu dostępnym w internecie.

Promocje kredytów w placówce banku

Mimo, iż większość oddziałów bankowych w 100% podlega pod decyzje centrali banku, ta może niejednokrotnie organizować promocje kredytów w wybranych placówkach banku. Może się zatem zdarzyć, że lepsze warunki udzielenia kredytu otrzymamy w banku za rogiem, niż przed ekranem komputera. Kalkulatory kredytowe nie są bowiem zaopatrzone w narzędzia pozwalające na analizę ofert poszczególnych placówek bankowych.

negocjacja kredytuW placówkach banku, poza promocjami mamy możliwość negocjacji warunków kredytu. Nie mówimy tu oczywiście o sieciowych bankach i ich flagowych, reklamowanych intensywnie w radio i telewizji, kredytach gotówkowych. Negocjacja kredytu jest najczęściej możliwa jedynie w placówkach mniejszych banków (choćby w bankach spółdzielczych, posiadających większą samodzielność) i przy produktach, które wybierane są rzadziej przez klientów.

Doradca kredytowy- czy mu zaufać?

Choć największa moda na doradztwo kredytowe w Polsce powoli przemija i największe sieci doradcze borykają się z niemałymi problemami, wciąż możemy skorzystać z usług doradcy w celu porównania ofert poszczególnych banków. Zamiast skanować godzinami portale finansowe i korzystać z dziesiątek kalkulatorów kredytowych, możemy w 15 minut wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu z pomocą doradcy. Oczywiście nie musimy od razu podejmować decyzji o zaciągnięciu kredytu właśnie u niego, jednak dla samego poglądu na sytuację, warto wykorzystać i ten kanał informacji.

Kwestią sporną, poruszaną podczas wielu dyskusji na temat najtańszych kredytów, jest sumienność owych doradców. Nie każdy bowiem wybierze nam kredyt rzeczywiście najtańszy. Zdarza się dosyć często, iż nieuczciwi doradcy oferują klientom kredyty, które przynoszą im wyższą prowizję. Mimo, że my nie zapłacimy doradcy za jego usługi, firma doradcza musi przecież zostać wynagrodzona za swoją pracę. Zatem bank oferujący wyższą prowizję za oferowanie jego produktów będzie często faworyzowany przez doradcę.

Gdzie najtaniej wezmę ten kredyt?

Najłatwiejszym wyjściem jest oczywiście skorzystanie z kalkulatora kredytów. Najtańszy kredyt znajdziemy jednak tylko wtedy, gdy skorzystamy też z usług doradcy i przeanalizujemy promocje w bankach w naszej okolicy. Może się bowiem okazać, że kredyt zaciągany przez internet wcale nie będzie najtańszy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»