Kredyt hipoteczny AIG

Od marca 2011 AIG Bank Polska prowadzi swoje usługi pod szyldem Santander Consumera. Jednak wiele usług i produktów, w tym także kredyt hipoteczny AIG Bank Polska zostało pod ten szyld przeniesionych, ponieważ bardzo dobrze sprawdzały się w rzeczywistych warunkach.

AIG był znaną marką rynku kredytowego na polskim gruncie, zatem jego produkty miały wielu zwolenników, co AIG zawdzięczał głównie przejrzystym procedurom i szybkiemu rozpatrywaniu wniosków. Wprawdzie, jak w każdych warunkach, kredyt hipoteczny AIG Bank Polska miał sporo wad, głównie dotyczących obliczania zdolności kredytowej czy wysokości maksymalnego kredytu, ale jest to echa wspólna wszystkich banków kredytowych, obecnego Santander Consumera zresztą także.

Zasadniczo chodzi bowiem o to, aby tego typu banki zajmowały się wypłacaniem jak największej ilości kredytów, a to z kolei wymusza ograniczenia odnośnie naliczania zdolności kredytowej czy pokrywania brakującego wkładu własnego.

Rozwiązanie jakie pod obecnym szyldem proponuje dawny AIG jest jednak w tej materii prostsze. W ogóle kredyt hipoteczny AIG Bank Polska był mniej przyjazny dla klienta niż jego dzisiejsza wersja w Santander Consumer. Wciąż jednak jest ten sam problem, który mieliśmy wcześniej, a który zresztą jest cechą wspólną wszystkich banków kredytowych. Wiele zapisów umów jest dość niejednoznacznych, żeby nie powiedzieć mglistych. W związku z tym bardzo często klient powinien- a tego nie robi- prosić o wykładnie poszczególnych punktów na piśmie. W większości banków spotyka się to z niezbyt przyjemną reakcją doradców, ale trzeba przyznać, że i dawniej kredyt hipoteczny AIG Bank Polska, i obecnie kredyt w Santander Consumer, jeśli generują taką potrzebę to doradcy bardzo kulturalnie podchodzą do prośby i spełniają ją. Oczywiście, szkoda, że to z inicjatywy klienta umowa musi zostać doprecyzowana, ale zdecydowanie na plus, że jest to załatwiane szybko i bez dodatkowych obciążeń papierkową robotą.

Tak jednak działa większość banków kredytowych, które utrzymują się jedynie z odsetek i bardzo lubią pozostawić sobie jakąkolwiek furtkę, która w różnych okolicznościach może stanowić drogę do zmiany oprocentowania.

Plusem i dawnego kredytu hipotecznego AIG Bank Polska i obecnego w Santander Consumer jest ich całkiem przyzwoita jak na bank kredytowy, negocjowalność. Wprawdzie nie trzeba specjalnie się wysilić, żeby znaleźć bardziej konfigurowalne kredyty, ale wychodząc z założenia, że im więcej można negocjować, tym lepsza ocena kredytu- dawny AIG i dzisiejszy Santander zasługują na mocną czwórkę.

Więcej raczej nie będzie, dlatego, że bankom kredytowym z definicji powinniśmy stawiać wyższe oczekiwania, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, natomiast jak na złość, właśnie banki kredytowe wymagają od klientów więcej, w zamian nie oferując tak dużo jak pozostałe instytucje.

Santander jest na pewno miejscem, w które warto zaglądać w sprawie każdego kredytu, ale akurat kredyt hipoteczny jest chyba najsłabiej dopracowany ze wszystkich, jakie można tam znaleźć. Niemniej jednak wciąż w porównaniu z wieloma tradycyjnymi bankami ma całkiem sporo zalet i jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujemy kredytu, który zamierzamy spłacić szybko to na pewno możemy poważnie wziąć tę opcję pod rozwagę. Trochę gorzej wypada Santander w porównaniach kredytów długoterminowych, powyżej dziesięciu czy piętnastu lat, ale i wówczas całkiem nieźle wypada na tle bardziej doświadczonej, a często także lepiej przygotowanej do kredytowania na duże kwoty konkurencji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»