Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Jeśli szukasz kredytu hipotecznego, a na Twoim koncie nie uzbierała się jeszcze suma odpowiednia do zabezpieczenia wkładu własnego do kredytu hipotecznego, nie martw się. Od wielu lat możliwe jest zaciąganie kredytów mieszkaniowych bez posiadania wkładu kapitałowego, czyli sumy pieniędzy traktowanej jako własny wkład do inwestycji.

Nie wszystkie banki oferują możliwość zaciągania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego, a większość z tych, które umożliwiają taką opcję, będzie pobierała z tej racji dodatkowe opłaty. Jeśli zatem nie jesteś w stanie zgromadzić odpowiedniej sumy pieniędzy, musisz liczyć się z tym, że Twoja rata kredytu hipotecznego będzie nieco wyższa, ale za to otrzymasz pieniądze szybciej i będziesz iał możliwość szybszego zakupu nieruchomości, niż gdybyś musiał czekać na zgromadzenie się odpowiedniej sumy pieniędzy na Twoim koncie.

Jaki wkład własny do kredytu hipotecznego jest wymagany?

Jak już wiesz, niektóre banki nie wymagają żadnego wkładu własnego do kredytu, a niektóre z nich (jak na przykład w ostatnim czasie mBank), oferują kredytowanie aż 110% wartości Twojego domu lub mieszkania, co oznacza, że nawet bez wkładu własnego będziesz mógł nie tylko wybudować dom lub kupić mieszkanie, ale także je wyposażyć za pieniądze uzyskane z kredytu hipotecznego.

Jeśli decydujemy się na uzbieranie pieniędzy na wkład własny, weźmy pod uwagę fakt, że dopiero 20% wkładu do kredytu hipotecznego zapewni nam uzyskanie lepszych warunków kredytowania. Taki wkład własny jest bowiem uznawany za bezpieczny przez większość banków.

Jeśli uzbieramy np. 5% wkładu własnego, nie możemy liczyć na lepsze warunki udzielenia kredytu niż osoby, które w ogóle takiego wkładu nie wniosły.

Jaka rata kredytu bez wkładu własnego?

Trudno określić ratę kredytu hipotecznego, jeśli nie znamy wartości nieruchomości, ani wysokości opłat pobieranych przez bank. Pewne jest jednak to, że wysokość raty kredytu hipotecznego bez wkładu własnego będzie znacznie wyższa niż w przypadku kredytu z minimum 20% wkładem. Jeśli chcemy obliczyć ratę kredytu, powinniśmy skontaktować się z doradcą finansowym, który podpowie nam, jaki kredyt mieszkaniowy wybrać, zarówno dla opcji bez wkładu własnego, jak i z określonym przez nas wkładem finansowym.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»