Kredyt hipoteczny w BPH

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kredytów hipotecznych, ale nawet w jednym banku do wyboru może być ich kilka, czego przykładem jest bank BPH. W ofercie kredytów hipotecznych znajduje się aż sześć pozycji: kredyt z dopłatą w ramach programu ?Rodzina na swoim?, preferencyjny kredyt na budowę nieruchomości ekologicznych, kredyt na budowę domu, kredyt mieszkaniowy, refinansowy i konsolidacyjny.

Tak duża różnorodność może jednych zniechęcić, ale dla innych będzie właśnie szansa na znalezienie optymalnego rozwiązania.

Każdy z tych typów kredytów ma nieco inne warunki i może być wykorzystany nieco inaczej, jednak jest sporo cech wspólnych. Przede wszystkim jasność umów i przejrzystość procedur. Zazwyczaj jakoś nie zwraca się na to uwagi, oddając pola oprocentowaniu i innym szeroko rozumianym kosztom kredytu.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe, a więc jasność wdrażanych rozwiązań jest tak samo ważna jak wygoda i koszt. Kredyt hipoteczny banku BPH spełnia wszystkie wymagane zależności.

Najbardziej typowy jest oczywiście kredyt mieszkaniowy, który często jest dla nas określeniem synonimicznym kredytu hipotecznego.

BPH oferuje kredyty nie tylko w złotówkach

bank bphW przypadku wyboru tej opcji, bank BPH daje nam wybór jednej spośród czterech walut: franka, euro, dolara i złotówki. Atutem dla wielu kredytobiorców znudzonych lub przerażonych ilością dodatkowych rozwiązań, będzie propozycja jednego, spójnego pakietu zabezpieczeń kredytu. Dzięki temu spada z nas odpowiedzialność za wybór jednej z wielu opcji.

W zamian uzyskujemy kompleksową ochronę naszego kredytu. Dodatkowo, raz w roku można nie spłacić jednej raty. W szczególnych przypadkach okres wakacji kredytowych może się wydłużyć do trzech miesięcy.

Zaletą jest niska prowizja, która w zależności od wybranej opcji kredytu hipotecznego wynosi od zera do standardowych trzech i pół procenta wartości kredytu. Kolejny plus to brak opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego.

Kredyt nie na 110%? BPH oferuje tylko 96%.


Po stronie wad zapisujemy ustawioną sztywno maksymalną wartość kredytu: do dziewięćdziesięciu sześciu procent wartości nieruchomości w złotówkach i osiemdziesięciu dla kredytów walutowych. Drugą wadą może być rozdzielenie długości okresów kredytowania: maksymalnie trzydzieści lat dla indeksowanych kredytów walutowych i czterdzieści dla kredytów w złotówkach: zazwyczaj wartości te nie są tak różne, albo dla kredytów w złotych przyjmuje się niższy okres, generowany dla kredytów walutowych. Taki rozdział wprowadza minimalne zamieszanie.

Jest jednak pewien plus, który przykrywa wady kredytu hipotecznego w banku BPH: profesjonalna obsługa kredytobiorców. Kontakt z doradcami jest całkowicie bezproblemowy, wszystkie informacje są jasne, co jest bolączką niektórych konkurencyjnych instytucji. Nie trzeba o wszystko dopytywać po kilka razy, w związku z czym wyłania się nam obraz kredytu hipotecznego, który jest maksymalnie prosty a przy tym na tyle elastyczny, żeby nie sprawiał problemów z obsługa zobowiązań.

W przeciwieństwie do konkurencji, bank BPH nie oferuje kilkudziesięciu złożonych mechanizmów zabezpieczeń i obniżania raty, natomiast można standardowo poprosić o obniżenie marży po pewnym okresie regularnego spłacania rat i zazwyczaj bank przychyla się do takiej prośby co skutecznie zastępuje skomplikowane mechanizmy kompensacyjne oferowane przez inne banki.

Kredyt hipoteczny banku BPH jest tak dobry właśnie dzięki swojej prostocie, a jej osiągnięcie było możliwe tylko dzięki temu, że zamiast jednego produkty kredyty hipoteczne to sześć produktów. W zasadzie cała trudność zasadza się na wyborze odpowiedniej opcji, ale do dokonania tego nie jest nawet potrzebna pomoc doradcy- choć oczywiście możemy na nią liczyć również na tym etapie.

Podzielono kredyty hipoteczne wobec pewnych oczywistych kryteriów, dzięki czemu poruszanie się w ich ofertach nie powinno sprawić kłopotu także mniej doświadczonym kredytobiorcom, którzy zresztą stanowią jedną z głównych grup odbiorców produktów kredytowych banku BPH.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»