Kredyt hipoteczny w Multibanku

O kredycie hipotecznym MultiBank można mówić wiele, zwłaszcza mając już pewną wiedzę o funkcjonowaniu podobnych usług bankowych w ramach mBanku lub BRE Banku, z których pierwszy jest w zasadzie instytucją bliźniaczą, natomiast drugi, instytucją nadrzędną wobec nich obu. W związku z tym można dostrzec pewne proceduralne podobieństwa pomiędzy kredytami we wszystkich tych trzech instytucjach a najwyraźniejszą z nich jest bez wątpienia ograniczenie istnienia sztucznych promocji, polegających na tym, że obniżając prowizję podnosi się jednocześnie marżę.

Procedury w MultiBanku są maksymalnie uproszczone, poza tym doradcy pomagają sprawnie i bezkolizyjnie przejść cały proces uzyskiwania kredytu, ale pozostają do dyspozycji także przez cały okres spłaty, a ten w przypadku MultiBanku może wynosić aż do czterdziestu lat.

Kolejnym punktem zbieżności z mBankiem jest kredytowanie do wysokości stu dziesięciu procent wartości nieruchomości. Także w MultiBanku kredyt hipoteczny jest częścią pewnego pakietu, z tym że w przypadku MultiBanku, inaczej niż w mBanku, jest to pakiet znacznie bardziej dowolny, pozostawiający więcej swobody przy wykupie poszczególnych elementów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że obniżenie marży kredytowej po przystąpieniu do programu ubezpieczeniowego będzie dla wielu kredytobiorców korzystne. Podobnie można powiedzieć o braku konieczności określenia minimalnego wkładu własnego, co często bywa najtrudniejszym punktem całego procesu ubiegania się o kredyt hipoteczny. Kolejną niedogodnością, której w Multibanku nie znajdziemy jest opłata za wcześniejsza spłatę kredytu oraz brak opłaty wstępnej. Wydają się może one obie opłatami raczej symbolicznymi, ale warto zauważyć, że poza czystym oprocentowaniem większość kosztów kredytu składa się właśnie z taki drobnych opłat.

Do dyspozycji klientów pozostają dwa plany kredytowe: MultiPlan dla kredytów w złotych i MultiPlan Walutowy dla kredytów w każdej z czterech dostępnych walut obcych. Oba pakiety zostały skonfigurowane tak, aby jak najlepiej dopasować się do charakterystyki typów kredytów, poza tym także możliwości ich konfiguracji przez klienta są dość pokaźne.

multibankKlienci, którzy skorzystają z kredytu hipotecznego MultiBanku mogą dodatkowo liczyć na uproszczone procedury w razie zgłoszenia chęci zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, a także na preferencyjne warunki korzystania z kolejnych produktów MultiBanku, nie tylko w typie kredytowym. Umiejętne zarządzanie aktywami w ramach udostępnionych usług stwarza możliwość samodzielnego obniżenia wysokości raty kredytowej, co doceniają bardziej wprawni w bankowości klienci. W porównaniu ze stopniem komplikacji pakietów mBanku te oferowane w MultiBanku są prostsze i bardziej przyjazne osobom, które na bankowości zbyt dobrze się nie znają.

Wprawdzie ceną za to są nieco mniejsze możliwości, ale w takim świetle przedstawiony kredyt hipoteczny MulitBanku jest brakującym ogniwem pomiędzy maksymalnie prostym BRE Bankiem dla przedsiębiorców i najbardziej elastycznym, ale też dość trudnym w obsłudze pakietem mBanku.

MultiBank oferuje zestaw rozwiązań dedykowanych dla danego rodzaju kredytu, dzięki czemu spłata jest mniej kłopotliwa. Wydaje się, że jest to właśnie złoty środek pomiędzy stopniem komplikacji produktu a jego funkcjonalnością, w związku z czym MultiBank w skali szkolnej zasługuje na najwyższą notę, i na tym stanowisku będzie bankiem jednym z nielicznych, jeśli nie dosłownie jedynym na całym polskim rynku kredytów hipotecznych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»