Kredyt hipoteczny w PKO BP

PKO Bank Polski od wielu lat jest jedną z tych instytucji bankowych, które cieszą się największym zaufaniem społecznym. Dzięki temu ma możliwość przygotowania niezwykle atrakcyjnej oferty kredytów hipotecznych, w której rys tak naprawdę trzeba szukać nieco na siłę.

Może zatem zacznijmy od wad kredytu w PKO

Obsługa internetowa jest uciążliwa. Nie tak, żeby kogokolwiek zniechęcić, jednak wymaga wielokrotnej autoryzacji. Wprawdzie bezpieczeństwo jest większe, ale niewielu klientów banku lubi wielokrotnie potwierdzać swoją tożsamość.

Co zaś tyczy się bezpośrednio kredytu hipotecznego to bez wątpienia nieco dłuższy niż u konkurencji czas oczekiwania na decyzje kredytową. Można to sobie oczywiście tłumaczyć sporym zainteresowaniem, prawdą jednak też jest, że z pozycji klienta powód wydłużenia czasu oczekiwania jest całkowicie nieistotny.

Klienci PKO muszą uzbroić się w nieco cierpliwości, jeśli chodzi o zaciąganie kredytu hipotecznego. Ma to jednak swoje wytłumaczenie nie tylko w ogromnej liczbie kredytów zaciąganych w tym banku. PKO BP po prostu starannie wybiera swoich klientów, by móc potem w poprawny sposób prowadzić przebieg spłaty.

Tyle, jeśli chodzi o wady. Musimy jednak zawsze pamiętać, że to, że w recenzji kredytu nie ma wad, nie oznacza, że oferta kredytowa jest idealna.

Za każdym razem należy uwzględnić sporą liczbę czynników i niektóre z nich indywidualnie nie spełnią naszych wymagań- możemy na przykład nie zgodzić się na warunki wymagające uiszczenia opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, a właśnie PKO Bank Polski takiej opłaty wymaga.

Z czego wynika ogromna popularność tego kredytu?

Pozytywna opinia o kredycie hipotecznym PKO Banku Polskiego wynika z tego, że jest to w gruncie rzeczy kredyt tani. Podobnie jak w innych bankach, także tu aktualna oferta nie będzie raczej tożsama z wyjściowymi warunkami- walka o klienta to ciągłe promocje i obniżki marży, więc obecnie w PKO Banku Polskim można uzyskać kredyt mieszkaniowy bez prowizji i bez opłat za przewalutowanie, wcześniejsza spłatę i kontrolę inwestycji.

To jednak oferta ograniczona czasowo i po jakimś okresie zastąpi ją inna, zapewne także atrakcyjna. W każdym razie praktycznie w każdym okresie roku kalendarzowego możemy liczyć na liczne promocje i okresy udzielania kredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach.

Tradycja i zaufanie do PKO nie pozostają bez znaczenia.

Jednym z głównych atutów PKO Banku Polskiego jest bezpieczeństwo i zaufanie, jakim darzą go miliony klientów. To oczywiście w wymierny sposób przekłada się na możliwość skonstruowania korzystnej oferty. I rzeczywiście, oferta kredytów hipotecznych PKO Banku Polskiego wygląda tak, jakby każdy jej aspekt był ustalany z klientem.

hipoteka pko bpOczywiście nie w każdym przypadku można było całkowicie usatysfakcjonować kredytobiorcę, ale kredyt hipoteczny PKO Banku Polskiego stanowi rozsądny kompromis pomiędzy prostotą a funkcjonalnością. Dość szeroki wachlarz dodatkowych usług, ze szczególnym uwzględnieniem różnych rodzajów ubezpieczeń nie stanowi, jak w przypadku niektórych banków konkurencyjnych, nieprzebytego gąszczu ofert- jest ich kilka, ale za to bardzo różnorodne.

Na korzyść PKO BP należy także zaliczyć trzyletni okres karencji, co pozwala na swobodniejsze dysponowanie środkami kredytu właśnie wtedy, kiedy jest on szczególnie potrzebny, czyli u progu inwestycji.

Kredyt można dopasować do własnych potrzeb

Część kredytu można także wykorzystać jako kredyt konsumpcyjny. Całość natomiast może stać się sposobem na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku.

Warunki PKO BP są korzystne jeszcze z jednego powodu: można je indywidualnie negocjować, co zostawia otwarte drzwi do stworzenia kredytu hipotecznego niemal jak uszyty na miarę. Warto zaznaczyć, że jeśli skorzystamy z prawa do negocjacji oprocentowania to nadal zachowujemy prawo do skorzystania z pozostałych preferencyjnych usług PKO Banku Polskiego.

Wszystko to razem sprawia, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego w jednej z najbardziej poważanych polskich instytucji finansowych jest naprawdę proste, a i ze spłatą nie powinno być większych problemów, tym bardziej, że PKO BP zapewnia również kilka opcji zmniejszenia oprocentowania, na których omówienie nie ma już miejsca w tym artykule, zwłaszcza, że angażują one inne instrumenty finansowe banku, na przykład supermarket funduszy inwestycyjnych.

Nie są to też jednak usługi, które nie mają żadnego znaczenia, ale korzystają z nich w zasadzie jedynie osoby lepiej przygotowane do funkcjonowania na współczesnym rynku finansów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»