Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Gdy ilość rat kredytów gotówkowych, obciążeń na kartach kredytowych i naszych prywatnych kontach osobistych nie daje nam już chwili wytchnienia, najlepszym rozwiązaniem wydaje się szybka konsolidacja wszystkich kredytów i przekształcenie ich w jeden, wygodny do spłaty kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.

Konsolidacja obejmuje przejęcie przez wybrany przez nas bank wszystkich rat kredytowych, obciążeń na kartach i kontach bankowych i spojenie ich w jeden kredyt, który najczęściej będzie miał wydłużony termin spłaty (w porównaniu do konsolidowanych kredytów).

Kredyt konsolidacyjny wymaga czasem obciążenia naszej hipoteki (szczególnie jeśli suma nowego kredytu ma być wysoka), jednak istnieje wiele kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki, które mogą spełnić nasze oczekiwania.

Jeżeli mamy powiedzmy trzy kredyty, które chcemy konsolidować

:

  • kredyt gotówkowy na kwotę 30 tysięcy złotych i do spłaty pozostało 34 raty
  • obciążenie na karcie kredytowej w kwocie 5 tysięcy złotych
  • raty kredytu samochodowego (80 tysięcy złotych)- 20 rat do spłaty

Bank w takim wypadku najczęściej zaproponuje nam konsolidację kredytów i wydłużenie terminów spłaty do np 40 rat, czyli więcej, niż nasz najodleglejszy w spłacie kredyt. W ten sposób każdego miesiąca będziemy płacili de facto mniej, niż w sumie płaciliśmy za wszystkie raty kredytów. Minusem rozwiązania jest niewątpliwie ogólna większa suma, jaką przyjdzie nam zapłacić po konsolidacji.

Bank chce obciążyć hipotekę

W przypadku konsolidacji dużej liczby kredytów zaciągniętych w sporych kwotach, bank może zażądać obciążenia kredytu konsolidacyjnego hipoteką.

To rozwiązanie niekorzystne dla wielu osób, gdyż w pewien sposób ryzykujemy utraceniem nieruchomości w razie, gdyby jednak nie udało nam się spłacić kredytu.
kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Właśnie dlatego wiele osób chcących skonsolidować swoje zobowiązania szuka nisko oprocentowanych kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki. Kredyt bez hipoteki to zwykły kredyt konsolidacyjny, który pozwala na scalenie rat kredytów w bardzo wysokich kwotach. Popularny ostatnio kredyt konsolidacyjny w Alior Bank pozwala na przykład na konsolidację aż do 150 tysięcy złotych wartości kredytów.

Jeśli zatem kwota maksymalna kredytu konsolidacyjnego jest odpowiednio wysoka, bank najczęściej nie zażąda od nas obciążenia hipoteki w celu zabezpieczenia nowego zobowiązania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»