Kredyt mieszkaniowy- jak znaleźć najtańszy?

Niedawno pisaliśmy o tym, czym kierować się przy wyborze najtańszego kredytu– niezależnie czy to kredyt gotówkowy, hipoteczny czy na przykład samochodowy. W przypadku chęci nabycia domu, lub mieszkania dla wielu z nas jedyną i najszybszą formą realizacji zamierzenia jest pożyczenie określonej sumy pieniędzy.

Wśród wszystkich dostępnych na rynku opcji tani kredyt hipoteczny okazuje się najrozsądniejszą i najbezpieczniejszą alternatywą. Nie możemy jednak zapominać, że stanowi długoterminowe zobowiązanie finansowe wobec kredytodawcy.

Zdolność kredytowa- czy ją mam?

O kredyt na budowę domu, lub zakup mieszkania, czy innej nieruchomości możemy się ubiegać, jeżeli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową. Najczęściej banki oferują kredyt w wysokości 80% wartości, która zamierzamy nabyć. Do niedawna dużym zainteresowaniem cieszyły się transakcje w walucie obcej, takiej jak frank szwajcarski, czy euro. Dziś do łask powróciła złotówka polska, która na chwilę obecną jest najbardziej opłacalną opcją.

Ważnym czynnikiem decydującym o pożyczeniu przez bank gotówki jest zabezpieczenie w postaci hipoteki zwykłej, lub kaucyjnej.

Najtańszy kredyt hipoteczny może dotyczyć zarówno kredytu ze stałą, jak i malejącą ratą, nieco ryzykowną opcją jest forma balonowa. Najważniejsze, aby kredyt dopasowany był do naszych możliwości finansowych. Przed ostateczną decyzją warto skorzystać z porad doradcy kredytowego i dokładnego kalkulatora, oraz wybrać bank, który udziela kredytu na dogodnych warunkach.

Instytucje bankowe kierują się, bowiem różnymi kryteriami. Podstawowe różnice dotyczą maksymalnego okresu kredytowania, obliczenia kosztów eksploatacji, miesięcznych kosztów utrzymania, dlatego decyzja nie powinna być obojętna.

Najkorzystniej dla nas będzie, jeżeli zapoznamy się z ofertami kilku, a nawet kilkunastu banków, co pozwoli nam znaleźć najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny. Istotne jest oprocentowanie, od którego zależy wysokość odsetek, oraz tanie ubezpieczenie, z którego powinniśmy skorzystać w przypadku pożyczki długoterminowej. Ubezpieczenie zabezpieczy nas przed ewentualną utratą pracy, w przypadku choroby, a nawet śmierci.

Warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie kredyt zaciągnięty na krótszy okres czasu, co znacznie obniży wysokość odsetek. Tani kredyt hipoteczny to idealnie zestawione opcje, które gwarantują nam maksymalną oszczędność i niskie ryzyko strat.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»