Kredyt mieszkaniowy w Banku Zachodnim WBK

Produkty i usługi Banku Zachodniego WBK targetowane są głównie do ludzi młodych. Podobne elementy znajdziemy w ofercie kredytu hipotecznego, choć oczywiście nie są one tak wyraźne jak w innych sektorach bankowości. Już w swojej podstawowej wersji kredyt mieszkaniowy BZ WBK zasługuje na sporą uwagę i korzystną ocenę. Zawdzięcza to główniej niskiej marży od około 1 procenta w górę oraz bardzo szerokim zakresem kredytowania.

Dodatkowo, bardzo często minimalny wkład własny może zostać obniżony do zera, natomiast standardowo wynosi dziesięć procent dla kredytu w złotych, dwadzieścia dla kredytu w euro.

W BZ WBK mamy możliwość skorzystania nawet z trzyletniego okresu karencji, przy czym nawet w tym okresie należy pamiętać o spłacaniu odsetek naliczanych od wykorzystanej kwoty kredytu. Także bank niekoniecznie całą kwotę kredytu musi wypłacić naraz. Umowa kredytowa może przewidywać wypłatę kredytu w kilku transzach, z zaznaczeniem jednak, że w ciągu dwóch lat od wypłaty pierwszej transzy, kredytobiorca musi odebrać łącznie cała kwotę przewidzianą umową.

Okres przejściowy w BZ WBK

Największe różnice jednak tkwią nie tyle w konstrukcji samego kredytu, co raczej w okresie przejściowym, czyli do chwili ustanowienia hipoteki. Standardowo banki naliczają odrębne ubezpieczenie pomostowe, natomiast kredyt hipoteczny BZ WBK zabezpieczany jest przez podniesienie oprocentowania o jeden punkt procentowy do chwili wpisu w księdze.

bzwbkMożna także zaproponować inna formę zabezpieczenia, choć klienci robią to raczej rzadko. Oczywiście sam kredyt, poza obligatoryjnym wpisem hipoteki, może także być zabezpieczony innymi środkami, choćby cesjami czy wekslem in blanco.

Kredyt hipoteczny w BZ WBK jest produktem w gruncie rzeczy prostym, ale jedynie w swojej podstawowej konstrukcji. Jeśli przyjrzymy się bliżej rozmaitym opcjom, jakie są mniej lub bardziej zalecane, oraz możliwościom, jakie wypływają z poszczególnych rozwiązań, otrzymamy jeden z bardziej skomplikowanych produktów kredytowych na rynku. Jednocześnie komplikacja ta jest na tyle duża, że może czasem bardzo poważnie utrudnić poruszanie się pomiędzy poszczególnymi opcjami.

Samodzielnie, czy z pomocą konsultanta banku?

Bez pomocy doradcy z banku raczej się nie obędzie, w związku z czym maksymalna ocena, jaką może dostać kredyt hipoteczny BZ WBK to cztery z minusem, choć może i to jest naciągane.

Zbyt dużo opcji wyboru, które w finale i tak prowadzą do bliźniaczo podobnych skutków to nie jest dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu procedur. Zdecydowanie jednak, ta sama różnorodność może zostać wartościowana pozytywnie przez osoby, które mają doświadczenie z różnymi produktami bankowymi, ale z kolei biorąc pod uwagę główną grupę odbiorców BZ WBK to wydaje się, że jednak oferta jest zakrojona zbyt szeroko, natomiast jej opis w internecie jest zbyt ubogi, w stosunku do rzeczywistych rozmiarów oferty, przez co dość trudno jest szybko zgromadzić wiarygodne informacje, żeby choćby we własnym zakresie porównywać kredyty różnych banków właśnie z ofertą BZ WBK.

Można mieć pewien niedosyt, że w parze z niską marża i ogólnie atrakcyjnymi warunkami kredytowymi nie poszły ułatwienia na etapie dostępu do kredytu.

Podobnych zastrzeżeń jest zresztą więcej w kontekście innych produktów BZ WBK. Na pewno w tej materii pozytywnym wyjątkiem jest udostępnienie przydatnych plików w witrynie internetowej, szkoda jednak, że na tym ułatwienia się kończą. Wiele kryteriów odwołuje się do innych dokumentów banku, w związku z czym dokładne zapoznanie się z oferta kredytu hipotecznego BZ WBK na własną rękę zajmuje przynajmniej kilka godzin.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»