Niski wkład własny? Ubezpiecz kredyt.

Jeśli zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego w najbliższym czasie, niech nie zdziwią Cię wymagania banków dotyczące niskiego wkładu własnego.

Kupno mieszkania a niskie zarobki.

domy na kredytNiskie zarobki są najczęstszym problemem podczas zaciągania kredytu hipotecznego. Nasza zdolność kredytowa może być na tyle niska, że bank może poprosić nas o zabezpieczenie kredytu ubezpieczeniem na życie lub inną nieruchomością, której jesteśmy właścicielami. O ile zabezpieczanie kredytu hipoteką na innej nieruchomości może być krokiem dosyć niebezpiecznym, o tyle ubezpieczenie kredytu hipotecznego może znacznie ułatwić procedurę udzielania pożyczki na budowę lub kupno domu.

Od czego się ubezpieczyć?

Niestety, najczęściej to bank podyktuje nam warunki ubezpieczenia, do których pozostanie nam się jedynie dostosować. Ubezpieczenie może obejmować chociażby:

  • utratę pracy lub znaczne zmniejszenie zarobków, uniemożliwiające dalszą spłatę kredytu
  • utratę zdrowia
  • śmierć
  • zniszczenie nieruchomości na którą została nałożona hipoteka

Ile to kosztuje?

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego nie jest wcale drogie. Jego koszt jest podobny do ubezpieczeń zawieranych w każdych innych warunkach.

Często warto poszukać ubezpieczenia na własną rękę, zamiast korzystać z opcji wybranej przez nasz bank. Uzyskanie zniżek jest często możliwe w firmie, która ubezpiecza nasz dom lub samochód.

Niski wkład- ubezpieczony.

Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie kredytu hipotecznego, spróbuj skorzystać z porównywarki cen ubezpieczeń w firmach:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»