Nowoczesny bank BZ WBK- idealny dla kredytobiorców

Nowoczesność mogłaby być atutem wielu banków, ale tylko bardzo nieliczne zdobyły się na odwagę wprowadzania innowacji, a co więcej, żaden poza BZ WBK nie odniósł z tego tak znaczących korzyści.
Pierwszą innowacją było rozszerzenie gamy dostępnych kanałów komunikacji pomiędzy bankiem a klientem.

Do wizyt o oddziale szybko dołączył dostęp przez WAP i za pośrednictwem SMS. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że od samego wprowadzenia aż do tej pory BZ WBK utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie jakości zabezpieczania komunikacji na drodze użytkownik- bank. Udaje się to głównie dzięki stałemu modyfikowaniu zabezpieczeń i łataniu wszystkich potencjalnie niebezpiecznych wad.

Nie jest to jednak jedyna innowacja, jaką wprowadził Zarząd BZ WBK. Od jakiegoś czasu bowiem placówki banku są jednostkami franczyzowymi. Z początku nie tylko nie pomogło to bankowi w rozwoju, ale nawet odstraszyło wielu klientów, ponieważ klimat dla franczyzy wciąż nie jest idealny.

Dziś jednak po tej nieufności nie zostało nawet śladu, a dzięki takiej organizacji sieci BZ WBK może elastycznie dopasowywać liczbę i lokalizację oddziałów do aktualnego zapotrzebowania, przez co staje się bankiem najbardziej elastycznym ze wszystkich działających na polskim rynku, nawet pomimo tego, że na model franczyzowy przerzuciły się już kolejne banki.

Za to w pełni zasłużonym sukcesem zakończyła się pierwsza akcja wprowadzenia produktów dla ludzi młodych, o parametrach maksymalnie zbliżonych do klasycznych kont. Obecnie BZ WBK kusi głównie studentów, oferując im tanie karty kredytowe przy minimalnym dochodzie.

Drugą grupą docelową dla banku stały się korporacje i duże firmy, z myślą o których pojawiają się zwłaszcza nowe pozycje w ofercie kredytowej.

BZ WBK, jako lider innowacji, skutecznie konkuruje z innymi bankami, jednak jego słabą stroną są nieco mętne regulaminy i brak stuprocentowo spójnej sieci informacyjnej, co wiąże się z dużym tempem zmian w katalogu usług i produktów- bank nie przestaje wprowadzać kolejnych innowacji i nie wszyscy pracownicy są do tego przygotowani.

Jednak w aspekcie produktów tradycyjnych wszystko działa jak najlepiej, zatem jest to tylko kwestia zgrania zespołu. Tak czy inaczej, BZ WBK jest jednym z liderów klasyfikacji ogólnej banków na polskim rynku finansowym i trzeba przyznać, że pozycja ta jest w pełni zasłużona.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»