Tani kredyt gotówkowy w czasie kryzysu?

Gdy w 2007 roku ogólnoświatowy kryzys finansowy zagościł w tabelach wyników największych banków w USA, tak naprawdę nikt nie spodziewał się tego, że nadszedł właśnie koniec tanich kredytów, a wszystko co nastąpi potem będzie prowadziło tylko do coraz wyższych kosztów, jakie będą musieli ponieść klienci.

Dziś, po kilku latach od upadku największych tzw. “banków hipotecznych” w USA i kilku europejskich krajach jesteśmy w sytuacji, gdy tanie kredyty znowu (choć bardzo nieśmiało) pojawiają się na rynku.

Tani kredyt gotówkowy to jednak produkt wciąż deficytowy i gdy tylko pojawi się na rynku jakaś promocja bankowa, kredyty te są wykupywane najczęściej w przeciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu dni.

Gdzie szukać promocji tanich kredytów gotówkowych?

Czekanie na ofertę promocyjną, która pojawi się w reklamach telewizyjnych nie jest najskuteczniejszą metodą na szukanie taniego kredytu. Lepiej przyjąc postawę aktywną i na własną rękę poszukać kredytu w bankach w naszej okolicy, lub skorzystać z odpowiedniego kalkulatora kredytów gotówkowych.

obliczanie kredytuW tym miejscu warto zaznaczyć, że kalkulator kredytowy nie zawsze uwzględnia oferty promocyjne. Czasem po prostu nie jest wyposażony w taką opcję, a czasem najzwyczajniej na rynku nie ma żadnych promocyjnych ofert (choć w ciągu roku zdarza się to dosyć rzadko).

Kalkulator może pomóc w wyborze najtańszej oferty spośród kredytów oferowanych przez największe banki. Co jednak z małymi bankami w naszej okolicy?

Tu dobrym przykładem mogą być Banki Spółdzielcze. Te mimo, że idą w kierunku centralizacji zasad udzielania kredytów w ich placówkach, wciąż mają sporą autonomię i często zasady udzielenia kredytu można tam negocjować. Oczywiście tyczy się to również innych, mniejszych sieci i pojedynczych banków.

Promocyjna oferta- w sumie nie taka tania?

Pochopność przy podejmowaniu decyzji kredytowej może as czasem sporo kosztować- dosłownie.

Tanie kredyty w promocjach są najczęściej reklamowane poprzez swoje niskie oprocentowanie. Klient skuszony wizją niskich odsetek, nie zwraca uwagi (bądź świadomie bagatelizuje) inne koszty, jakie pociąga za sobą podpisanie “promocyjnej” umowy kredytowej.

Należy pamiętać, że takie koszty jak marża banku, obowiązkowe ubezpieczenie czy bardzo wysokie opłaty za zwłokę w spłacie dotyczą nie tylko kredytów gotówkowych udzielanych w okienku bankowym, ale też tych promocyjnych znalezionych w internecie, czy reklamie telewizyjnej.

Tani kredyt gotówkowy warto więc analizować pod kątem łącznej kwoty, jaką przyjdzie nam odprowadzić do banku każdego miesiąca. I tutaj znowu wraca temat kalkulatorów kredytowych, które taką opcję w większości przypadków posiadają.

Polowanie na tani kredyt na wiosnę?

W świecie finansowym przyjęło się, że najlepszym okresem na zaciąganie tanich kredytów jest wiosna. To właśnie wtedy na rynku pojawia się sporo promocji (nie tylko kredytów gotówkowych, ale też hipotecznych).

Może nie jest to regułą, ale właśnie o tej porze roku najlepiej skorzystać z ofert bankowych i pożyczyć pieniądze.

Jeśli przegapiliśmy jednak okres między lutym a majem, pozostaje nam poszukiwanie najtańszego kredytu gotówkowego w internecie, albo wspomniane wcześniej kalkulatory kredytów gotówkowych. Na szczęście mamy ich w sieci coraz więcej i z całą pewnością przy ich pomocy znajdziemy dla siebie w miarę tani kredyt gotówkowy,

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»