Trudności w zaciąganiu kredytu hipotecznego?

Zaciąganie kredytu hipotecznego to niesamowicie długi i trudny proces. Kto spośród zaciągających kredyt nie chciałby, aby formalności kredytowe zajmowały chociażby kilka dni mniej z naszego czasu? Z pewnością większość z nas odpowie: -?ja?. Przecież formalności kredytowe to najtrudniejszy element w całej podróży wśród bankowych okienek. W jaki sposób zatem skrócić czas w którym zaciągamy kredyt hipoteczny?

Wyjście jest niezwykle proste.

Przede wszystkim wyszukujmy wśród ofert kredytów mieszkaniowych polecanych przez inne osoby, które już wzięły kredyt. Ich komentarzy możemy szukać w portalach finansowych oraz chociażby w rozmowach z osobami znajomymi. Poszukując opinii o konkretnej ofercie w wielu źródłach, otrzymamy pewność, że kredyt którą weźmiemy będzie odpowiadała nam i naszemu współmałżonkowi. (Nie ma przecież nic bardziej denerwującego niż świadomość, że przepłacamy za naszą pożyczkę i co miesiąc płacimy więcej niż inni.

Pamiętajmy, że najtańszy kredyt wcale nie jest prosto znaleźć. Niech nas zatem nie rozczarowuje dziesiąty z kolei dzień poszukiwania wymarzonego kredytu hipotecznego. Prawie każdy z nas ma już za sobą etap zaciągania zobowiązania kredytowego, więc możemy się domyślić jak długie i męczące procedury czekaj nas, jeżeli zaciągamy największy w całym życiu kredyt.

Ile wynosi rata kredytu hipotecznego?

Standardowa rata kredytu na mieszkanie lub dom to składowa wielu elementów, które w przypadku każdej osoby są całkiem różne. Ostatnio niezwykle modnym wyrażeniem w świecie osób zaciągających kredyty jest tzw. spread walutowy. Każdy przecież przynosi do domu wypłatę w różnej wysokości, a także ma inne oszczędności na koncie czy choćby zupełnie inny status małżeński. Te wszystkie elementy będą miały ogromne znaczenie przy ustalaniu naszej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa to po prostu ustalona przez bank kwota w złotówkach, którą jesteśmy w stanie spłacić w ustalonym okresie kredytowania. Czas kredytowania to często okres kilkudziesięciu lat. Uświadamia nam to zatem, że kredyt na dom lub mieszkanie będzie ciągnął się za nami praktycznie już zawsze.

Miesięczna rata kredytu hipotecznego to aż kilkaset złotych złotych za każde zaciągnięte sto tys. zł. Czy to dużo? Każdy z nas już musi to ocenić. Pamiętajmy jednak, że bank ryzykuje w jednej chwili ogromną kwotą pieniędzy, którą otrzyma z powrotem dopiero po wielu latach.

Kredyt mieszkaniowy w banku czy u doradcy kredytowego?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się w Europie i na świcie usługi tak zwanych doradców kredytowych. Są to instytucje lub grupy firm, które badają rynek produktów finansowych, przedstawiając nam gotowe rozwiązania finansowe byśmy we własnym zakresie wybrali z nich ofertę najlepszą dla nas samych.

Usługi doradców finansowych są najczęściej darmowe i niezobowiązujące. Dlatego też jak najczęściej powinniśmy z działań brokerów korzystać. Nie tracimy zupełnie nic, a zyskujemy ogromną wiedzę, którą wykorzystamy potem w rozmowach z bankiem, jaki wybierzemy. Jeśli zatem czujemy się zagubieni w ofertach kredytów, jedynym rozwiązaniem będzie wysłanie wniosku do brokera finansowego.

Wiele osób czytających ten artykuł w obecnych czasach jest na etapie szukania kredytu na mieszkanie. Niezależnie od ilości pieniędzy w naszej domowej kasie, zmuszeni jesteśmy do zaciągnięcia kredytu dobrze się przygotować.

Przygotowania do kredytu hipotecznego.

W pierwszej kolejności powinniśmy spotkać się z doradcą finansowym. Podczas wizyty u doradcy lub brokera poznamy warunki przyznania kredytu na kupno domu lub mieszkania. Dowiemy się też, ile zapłacimy za kredyt każdego miesiąca. Innymi słowy broker poinformuje nas ile co do grosza każdego kalendarzowego miesiąca gotówki zniknie z naszego rachunku bankowego.

Poza tym broker przygotuje komplet dokumentów, jakie będziemy zmuszeni przedstawić pracodawcy. Te dokumenty to na przykład zaświadczenia o zarobkach, uowa o pracę i szereg innych dokumentów, które nasz szef będzie musiał potwierdzić.

Najważniejsze- kupno domu czy mieszkania?

Pytaniem niezwykle ważnym jest to, czy czy zdecydujemy się na mieszkanie w mieście czy na wsi. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie, możemy zacząć szykanie nieruchomości z naszych marzeń. To według większości poszukujących własnego domu najwspanialszy etap całego procesu.

Gdy już znajdziemy nieruchomość i zdecydujemy się na zakup, wystarczy kolejny telefon do naszego brokera kredytowego i podpisanie wszystkich dokumentów do kredytu. Już po kilku tygodniach będziemy relaksować się we własnym (choć czasem ciasnym) domu.

O czym jeszcze pamiętać?

Ważne wydaje nam się, aby zdecydować o odpowiadającej nam walucie kredytu na mieszkanie. Spośród walut oferowanych przez banki wybrać możemy między innymi kredyty we frankach szwajcarskich, Euro i złotówkach. Tutaj jednak to my sami musimy podjąć decyzję i wybrać najlepszy kredyt do naszych potrzeb. Życzymy wszystkim udanego wyboru.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»