Używanie karty kredytowej

Z używaniem i stosowaniem kart kredytowych wiąże się także całkiem spore ryzyko. Mianowicie transakcje tą kartą są wykonywane bez użycia kodu PIN. Wystarczy podpis jednostki nabywającej, a za transakcje w internecie płacimy a jedynie podając numer identyfikacyjny karty kredytowej. Zatem zgubienie karty czy jej kradzież musi być natychmiastowo zgłoszona w banku, który nam kartę wydał. W przeciwnym przypadku limit karty może być dość szybko wykorzystany przez osobę nieupoważnioną.

Warto przy tej okazji ubiegania się o kartę kredytową spytać o polisę, które w bardzo wielu przypadkach jest dorzucane do karty bezpłatnie. Jeżeli nie, to dobrze jest sobie tego typu ubezpieczenie wykupić. Ochrania ono przed nieuprawnionym użyciem karty przez osoby trzecie, jak również przed rabunkiem sumy pieniędzy wyciągniętej przy pomocy kredytowej karty z bankomatu. Tego typu ubezpieczenie kosztuje z reguły około kilka złotych miesięcznie. Inny rodzaj zabezpieczenia to ubezpieczenie zakupionego towaru dokonanych przy użyciu karty kredytowej, który również często jest dodawany gratisowo zwłaszcza w wypadku kredytowych kart srebrnych, platynowych, złotych. Tylko karta kredytowa z ubezpieczeniem gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo transakcji.

Kolejnym sposobem zabezpieczenia się przed rezultatami nieuprawnionych operacji jest ustawienie sobie poziomu dobowych pobrań z kredytowej karty np. na 1000zł. W tym wypadku nawet gdy zagubimy kredytową kartę i ktoś jej użyje to będzie mógł uszczuplić nasze konto tylko do kwotę limitu. Użytkując kartę jesteśmy także chronieni przez prawo od kwoty przewyższającej wartość 150EUR

Zatem głównymi plusami karty kredytowej jest bez wątpienia sposobność korzystania z bankowych pieniędzy, płacenie nimi za swoje zakupy przy jednoczesnym przechowywaniu swoich pieniędzy na lokacie bankowej lub internetowym koncie. Ponadto mamy non stop do dyspozycji tani krótkoterminowy kredyt i możliwość zadłużania się w każdym przypadku bez dodatkowych formalności. Aby te walory nie okazały się dla nas minusami trzeba przy korzystaniu z kredytowej karty postawić sobie jasne i surowe obwarowania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Skomentuj

Imię

Email

Strona www

Poprzedni
«
Następny
»